EyeMark – stockadobe.com

Metaliniai vartai yra vienas geriausių pasirinkimų jūsų kiemui ar namui. Tokie vartai yra ilgalaikiai, kokybiški ir atsparūs bei suteikia stiliaus ir elegancijos jūsų namams. Nors metaliniai vartai gali kainuoti brangiau nei, pavyzdžiui, mediniai, tačiau tinkamai juos prižiūrint jie gali tarnauti visa gyvenimą. Jei jau investavote nemažą sumą į metalinius vartus, labai svarbu, kad juos tinkamai prižiūrėtumėte, išlaikytumėte švarius ir valytumėte juos nors kartą per mėnesį.

Jei turite metalinius vartus, bet nė neįsivaizduojate kaip juos prižiūrėti ir valyti, turime jums keletą patarimų. Žemiau rasite patarimų, kaip prižiūrėti vartus, kad jie būtų švarūs ir išlaikytų savo geriausią būklę.

1. Valykite vartus muiluotu vandeniu

Įpilkite į kibirą švelnaus ploviklio ir įleiskite šilto vandens. Išmaišykite ranka kol gausiai susidarys putų. Įmerkite kempinėlę į muiluotą vandenį ir valykite šia kempinėle vartus. Šveitimo kempinėle vartus pašveiskite. Taip nuvalysite paukščių išmatas ir ant vartų susikaupusį purvą. Pirmiausia nuvalykite vieną vartų pusę, o paskui pereikite prie kitos.

 2. Nuskalaukite

Kai nuvalėte abi vartų puses su muiluotu vandeniu, kruopščiai nuskalaukite vartus naudodamiesi sodo žarna. Įsitikinkite, kad ant vartų neliko muilo pėdsakų. Ant vartų likę muilo likučiai gali sugadinti vartų spalvą, o jūs tikrai to nenorite. Nuskalavus muiluotą vandenį sausu rankšluosčiu nusausinkite abi metalinių vartų puses. Leiskite vartams pilnai išdžiūti.

3. Saugokitės rūdžių

Viena didžiausių metalinių vartų bėdų yra rūdys. Jei tokie vartai nėra tinkamai prižiūrimi, ant vartų gali atsirasti rūdžių ir jie nebeatrodys gražiai. Saugokite savo vartus nuo rūdžių atsiradimo. Rūdis pašalinti yra lengviau kai jos yra ką tik atsiradę. Jei nepastebėsite rūdžių pradinėje stadijoje, rizikuojate kad vartai surūdys tarsi būtų visai neprižiūrėti ir juos bus sunku nuvalyti.

4.  Nuvalykite rūdis

Jei radote nors menką rūdžių pėdsaką ant metalinių vartų, paimkite švitrinį popierių ir iškart dėmę nušveiskite. Paskui būtinai nuvalykite popieriaus likučius. Būkite atsargūs ir nešveiskite per stipriai, nes galite sugadinti vartų spalvą. Apžiūrėkite abi vartų puses ir nuvalykite visas rūdis.

5.  Nuplaukite ir nuskalaukite

Nuvalę rūdis iš naujo nuplaukite vartus, kaip paaiškinta pirmame žingsnyje. Nuplaukite muiluotu vandeniu, nuskalaukite ir nusausinkite rankšluosčiu. Leiskite vartams džiūti bent 30 minučių.

6.  Naudokite bazinę priemonę

Pasirinkite vartams tinkamiausią bazinę priemonę. Įsitikinkite, kad priemonės sudėtyje yra nuo rūdžių apsaugančių medžiagų. Pasirinkite priemonę su purkštuku, nes taip lengviausia ja padengti vartus. Plačiai atverkite vartus ir purkškite priemonę ant vartų nuo viršaus į apačią. Apipurkškite abi vartų puses. Jei norite stipresnės apsaugos, purkškite priemonę du kartus, tik po pirmo karto palaukite, kol vartai pilnai išdžius.

7.  Sutepkite vartų spynas ir skląsčius

Tai vienas svarbiausių žingsnelių vartų priežiūroje, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti priemonę.  WD-40 priemonė daro stebuklus kai reikia sutepti vartų spynas ir skląsčius. Ji ne tik sutepa spynas ir skląsčius, bet ir apsaugo juos nuo rūdžių. Jei sutepsite vartų spynas ir skląsčius WD-40 priemone, galite būti tikri, kad jie funkcionuos sklandžiai ir kaip įmanoma lengvai. Rūdys yra viena pagrindinių priežasčių dėl ko vartų spynos ir skląsčiai pradeda sunkiau judėti ir atidaryti ar užrakinti vartus tampa sudėtinga. WD-40 priemonė padės vartų spynoms ir skląsčiams išlaikyti savo funkcionalumą ir apsaugos juos nuo rūdžių.

8.  Nudažykite

Paskutinis vartų priežiūros žingsnis yra vartų dažymas. To nereikia daryti kiekvieną kartą valant vartus, tačiau kartą per metus nepakenktų. Įsitikinkite, kad pasirinkote jūsų turimiems metaliniams vartams tinkamus dažus. Dažų sluoksnis taip pat apsaugos jūsų vartus nuo rūdžių. Jei manote, kad reikia, vartus galite padengti dviem dažų sluoksniais. Tik prieš tepdami antrą sluoksnį, įsitikinkite, kad nudžiūvo pirmasis.

Metaliniai vartai ne tik atrodo puikiai ir suteikia elegancijos jūsų kiemui, bet taip pat suteikia maksimalią apsaugą bei yra ilgalaikiai. Pasinaudodami aukščiau išvardintais vartų priežiūros patarimais išlaikysite puikią savo metalinių vartų būklę ir jie atrodys kaip nauji.