Patarimai ir gudrybės, kaip valyti ir poliruoti

metalus esančius namuose

Metalinė įranga, detalės ir aksesuarai mūsų namuose užima daug vietos. Nuo kriauklių iki statulų, nuo juvelyrinių dirbinių iki durų rankenų bumbulų kur nepažvelgtumėte Jūs galite rasti jų pavyzdį, esantį čia pat. Tačiau, bėgant laikui ir juos naudojant, šie patrauklūs daiktai nustoja blizgėti ir tampa neblizgiais. Taigi jei ieškote kokių nors  parankių sprendimų, kad Jūsų plienas blizgėtų, o Jūsų žalvaris būtų švaresnis, siūlome keletą priemonių, kurias Jūs rasite po ranka.

WD-40

Savo garaže arba po virtuvės kriaukle visi turi šio daugiafunkcinio tepalo. Tačiau ar žinojote apie daugelį WD-40 panaudojimo būdų, kuriuos galima pritaikyti visų metalo rūšių poliravimui ir apdailai. Pabandykite tai patys; suraskite žalvario detalę savo namuose, kuri neteko blizgesio. Plastmasinį vamzdelį pritvirtinkite jį prie antgalio. Užpurkškite šiek tiek priemonės ant švelnios, švarios audinio skiautės ir įtrinkite jį į žalvarį sukamaisiais judesiais. Nustebsite matydamas, kaip jis veiksmingai nuvalys žalvarį. Nuvalysite metų metais susikaupusį purvą ir nešvarumus, o Jūsų metalas atrodys taip, lyg būtų naujas.

Sprendimas, pasitelkiant kepimo sodą ir actą

Naminė priemonė, kuri gali pasitvirtinti kaip gana veiksminga, nuvalant purvą nuo metalo, yra kepimo soda, sumaišyta su actu. Iš eksperimentų mokykloje per gamtos mokslų pamokas dauguma iš mūsų žino, kad, sumaišius šiuos du ingredientus, susidaro putojanti pasta, kuri daro stebuklus.

Padenkite savo įrangą arba paviršių pakankamu kiekiu sodos ir acto mišinio. Po to laukite, kad rūgštis prasigraužtų pro susikaupusio purvo sluoksnį. Panaudokite švelnų dantų šepetėlį ir švelniai įtrinkite mišinį į metalą, leisdami mažoms sodos dalelėms nuvalyti atsipalaidavusį purvą. Šis būdas yra nebrangus ir pakankamai švelnus, kad nesubraižytumėte savo metalo ar jam nepakenktumėte. Kai baigsite procesą, nuvalykite mišinį drėgnu audiniu, po to išdžiovinkite. Kai Jūsų plienas ar žalvaris tapo švaresni, galite baigti procedūrą, užpurkšdami ant jo šiek tiek WD-40. Po keleto minučių nupoliruokite metalą, kad jis blizgėtų.

Citrinos sultys

Citrina veikia panašiai kaip actas dėl jos rūgštinių savybių; Jūs galite panaudoti ją įvairiais būdais priklausomai nuo esančios problemos.

Švelniam kasdieniniam naudojimui perpjaukite citriną pusiau ir išspauskite ant žiupsnelio įprastos druskos. Kad nuvalytumėte paviršinį purvą ir nešvarumus, Jūs galite trinti šiuo mišiniu bet kokį metalą. Gerai įtrynę, nuvalykite sausu audeklu. Nors ši priemonė nenuvalys labai purvinų paviršių, ji tikrai suveiks kaip paviršinis plieno ir žalvario valiklis.

Kruopštesniam valymui sumaišius dvi dalis tartaro padažo su viena dalimi citrinos sulčių, susidarys tiršta pasta, kurią Jūs galite naudoti labai patamsėjusių metalų padengimui. Palikite pastą 30 minučių, prieš nuskalaudami šiltu vandeniu ir išdžiovindami. Galutiniam nupoliravimui Jūs vėl galite panaudoti WD-40 ir jį gerai įtrinti.

Prevencija ir apsauga

Dėl pastovaus sąlyčio blizgesys gali nusitrinti per keletą mėnesių. Mes neabejotinai rekomenduojame riboti sąlytį su pagrindiniais daiktais ir papuošalais, tačiau ne taip lengva yra išsaugoti žalvarinius durų rankenų bumbulus ir kai kurias kitas detales.

Šie daiktai paprastai yra hermetiškai izoliuoti nuo pažeidimų, padengiant juos apsauginės dangos sluoksniu, čia galima panaudoti porą skirtingų būdų.

Dažai

Tai įprastinė danga, naudojama medžiui ir mažiau estetiškiems metalams, storas jos sluoksnis gali išsilaikyti keletą metų ir išsaugoti Jūsų metalą nuo blogiausio korozijos poveikio. Tačiau patys dažai yra menkai apsaugoti nuo pakenkimų. Dėl dažno naudojimo jie gali atsilupti, tai atveria kelią rūdims Šiais atvejais gali prireikti apsaugos nuo korozijos.

Tepalas

Metalams su detalėmis, kurios juda ir kurios pastoviai naudojamos, veiksminga WD-40. Išdžiūvęs jis nesuskeldės ir nenusilups. Jis išsaugo brangesnių daiktų išvaizdą. Nors gali prireikti tai retkarčiais pakartoti.

Puodai, keptuvės ir reikmenys

Ar tai būtų ketaus puodai, nerūdijančio plieno keptuvės ar žalvariniai, ar variniai reikmenys, tarp jų mes galime rasti metalų, kuriuos mes kasdien naudojame virtuvėje.

Pirmas veiksmas, valant savo virtuvės reikmenis, pažįstamas kiekvienam, kuris yra plovęs indus. Nuplaukite metalą karštu vandeniu ir indų ploviklių, užtikrindami, kad nuplausite visą riebų sluoksnį nuo paviršiaus. Kai įsitikinsite, kad jau pašalinote riebalus, laikas pradėti šveisti. Liaudies išmintis sako, kad negalima naudoti šveistukų ir plieno vilnos, nes nuo jų gali likti įbrėžimai visame paviršiuje. Taigi jei to atlikti nepavyksta paprastam grandikliui, mes turime kelis kitus variantus, padėsiančius nuvalyti tuos įsisenėjusius nešvarumus ir dėmeles.

Įpilkite į savo keptuvę vieną ar du puodelius vandens, kad pasidengtų dugnas, įpilkite kelis valgomuosius šaukštus acto arba citrinos sulčių ir užvirkite savo mišinį. Sudėkite į jį bet kokius purvinus reikmenis siekdami, kad Jūsų nerūdijančio plieno peiliai arba žalvaris taptų švaresni. Teliūskuokite mišinį aplink kokias 15 minučių, po to išpilkite susidariusį mišinį, turėtų būti likęs švarus paviršius, kurį bus lengva nušveisti. Jei lieka nors kiek nuosėdų, pakartokite tą procesą, kol rezultatas Jus tenkins.

Viskas, kas blizga, nėra auksas

Naudodami savo namų ūkio medžiagas ir WD-40, Jūs galite priversti savo namus vėl blizgėti. Taigi pasipuoškite vienkartinėmis latekso pirštinėmis bei citrinos griežinėliais ir pasiruoškite dirbti, kad Jūsų plienas, varis, aliuminis ir žalvaris taptų švaresni negu kada nors anksčiau.

Valyti ir poliruoti metalus.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/