Pasinaudokite šiais vartų atnaujinimo patarimais: kaip valyti, taisyti ir prižiūrėti kalviškos metalinės tvoros vartus.

Patarimai kaip atnaujinti vartus ir pašalinti rūdis nuo kalviškos metalo tvoros

Metalinės tvoros priežiūra yra vienas iš sunkiausių darbų. Jei Jūsų namas yra aptvertas metaline kalviška tvora, turinčia vartus ar vartelius, darbo apimtis yra pakankamai didelė ir tam turėtumėte skirti visą dieną valymui.

Svarbiausias dalykas, kurį turite atsiminti atlikdami vartų paviršiaus atnaujinimą, yra „paviršiaus paruošimas“. Ant vartų paviršiaus pradeda kauptis rūdys ir dažai pradeda luptis. Pirmą kartą būtina kruopščiai nuvalyti, kad nereikėtų jaudintis jog po mėnesio vėl viską reiks atlikti iš naujo. Tinkamai nuvalius vartus naudojant WD-40, Jums nereiks nerimauti dėl rūdžių atsiradimo mažiausiai šešis mėnesius.

Žemiau pateikiame priemones ir keletą patarimų, kaip pašalinti rūdis nuo vartų paviršiaus:

Reikalingos priemonės darbams atlikti

• Akumuliatorinis suktukas
• Puodelio formos vielinis šepetys
• Disko formos vielinis šepetys
• Teptuko formos vielinis šepetys (25 mm)
• Švitrinis popierius

Patarimas #1

Akumuliatorinio suktuko ir šepečių naudojimas

Pirmasis patarimas yra akumuliatorinio suktuko ir šepečių priedų naudojimas. Akumuliatorinis suktukas suteiks daugiau laisvės judant, o įvairūs šepetėlių dydžiai suteikia galimybę greitai valyti didelius ir mažus plotus.

Valymą pradėkite nuo puodelio formos šepečio, pašalindami rūdis iš matomų vietų. Norėdami išvalyti sunkiai pasiekiamas vietas, keiskite šepečius. Pašalinę dažus ir rūdis, užpurkškite WD-40 ant metalinių vartų paviršiaus ir nušluostykite šluoste, kad pašalintumėte likusius nešvarumus ir dažų likučius. Dar kartą užpurškite WD-40 ir leiskite išdžiūti. Dabar jau galite nudažyti iš naujo, kad vartai būtų pilnai apsaugoti.
Pastaba: Turbūt daug girdėjote apie acto ar kepimo sodos naudojimą rūdims šalinti, tačiau šiuo atveju šie valymo būdai užims daug laiko.

Patarimas #2

Švitrinio popieriaus naudojimas

Švitrinio popieriaus naudojimas yra puikus pagalbininkas atnaujinant vartus. Tačiau tai užima daug laiko, nes jūs viską darote patys. Švitriniu popieriumi nušveiskite vartų paviršių. Tada kruopščiai nuplaukite, kad pašalintumėte rūdis. Po valandos ar dviejų valymo pamatysite nelygumus vartų paviršiuje. Užtepkite šiuos nelygumus metalui skirtu glaistu, tada pereikite prie baigiamojo šlifavimo. Nuvalykite vartus naudodami WD-40 ir atlikite tuos pačius veiksmus, kaip minėjome anksčiau.

Dažymas

Dažnai atsilupę dažai yra priežastis, dėl ko gali atsirasti rūdys. Metaliniams vartams apsaugoti galite naudoti klasikinius metalui skirtus dažus arba dažus su rūdžių rišikliu. Kai nuvalysite rūdis nuo vartų paviršiaus,pakartotinai nuvalykite paviršių su dažų skiedikliu, kad pamatytumėte likusias rūdis.

Dažymas su metalui skirtais dažais

Pirmiausia paviršių padenkite gruntu, kuris mažina rūdžių susidarymą. Teptuko pagalba kruopščiai padenkite nelygumus gruntu ir dažais. Vėliau paviršių padenkite storu emalio sluoksniu.

Smėliavimas

Manote, kad Jums nepavyks patiems atlikti šio darbo? Išsinuomokite smėliavimo įrangą. Šis būdas yra gana lengvas, tačiau nėra pigus. Valymo įmonės naudoja specialią įrangą rūdims pašalinti ir užtikrina, kad vartų atnaujinimas  atitiktų visus reikiamus reikalavimus.

Visuomet galite naudoti WD-40 kaip papildomą apsaugą, jei norite kad rūdys negrįžtų.

Kaip prižiūrėti metalinę tvorą

Žemiau yra dar keletas patarimų, kuriais galite vadovautis,  jei norite kad Jūsų vartai ilgą laiką nerūdytų:

Patarimas #1

Naudokite apsaugos priemones

Tokie veiksniai kaip drėgmė ir lietus metaliniams vartams gali būti žalingi. Yra keletas dalykų ką Jūs galite dėl to padaryti:

  • Užtepkite vaško sluoksnį
  • Užtepkite plonai apsauginiu hermetiku
  • Pašalinę rūdis užpurškite WD-40

Patarimas #2

Nudažykite vartus

Kaip minėjome anksčiau dažai suteikia papildomą apsaugos sluoksnį. Jis veikia kaip barjeras tarp oro ir metalo. Tai sumažina oksidaciją ir vartai tampa patrauklesni.

Patarimas #3

Valykite vartus reguliariai

Jei jūsų vartai yra dideli, juos galite nuplauti indų plovikliu ir šiltu vandeniu. Naudodami šepetį, nušveiskite vartus ir nusausinkite juos šluoste. Vėliau užpurškite nedideliu WD-40 sluoksniu, kad neliktų drėgmės.

Patarimas #4

Reguliariai tikrinkite vartus

Nuolat prižiūrint vartus yra šeši svarbiausi dalykai į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį tai: atsilupę dažai, rūdys, įtrūkimai, atlaisvėję varžtai ir neapsaugoti laidai (jeigu elektros užraktas yra vartuose). Jei laidai yra atviri,  galite purkšti WD-40 dėžutėje, tai apsaugo nuo drėgmės kibirkščių ir išdžiovina elektros sistemą.

Patarimas #5

Ištiesinti sulankstytas vietas

Tai gali prireikti Jūsų meistriškumo įgūdžių, bet jei turite karšto oro orpūtę tai galima padaryti gana lengvai. Tiesiog pašildykite vartų dalį, kuri yra sulenkta ir plaktuko pagalba grąžinkite į pradinę vietą.

Patarimas #6

Surūdijusių vietų remontas

Norite atlikti remontą greitai? Rūdžių pašalinimui naudokite metalinį šveistuką, užpurškite WD-40 tam, kad rūdys toliau neplistų ir galiausiai nudažykite.

Taigi, Jūs turite daugybę patarimų, kaip pašalinti rūdis nuo savo vartų ir užkirsti kelią jų plitimui. Vartų remontui WD-40 yra nepakeičiamas pagalbininkas, nes jį galima naudoti visais atvejais. Jis ne tik apsaugo metalą nuo aplinkos poveikio, bet ir giliai įsiskverbia į paviršių neleisdamas susidaryti rūdims.