WD-40 yra daugiafunkcinis tepalas, kuris gali būti naudojamas dviračių grandinei valyti.

Kaip išvalyti dviračio grandinę per 15 minučių

Grandinė yra nešvariausia dviračio dalis. Grandinės problema yra ta, kad skirtingai nuo kitų dalių, įprastai ją valant neapsaugosite jos nuo susidėvėjimo. Kuo ilgiau delsiate valyti dviračių grandinę, tuo greičiau blogės jos veikimas ir tarnavimo laikas.

Nešvari dviračio grandinė :

  • Apsunkina judančių dalių veikimą
  • Pagreitina žvaigždžių ir pavarų perjungėjų susidėvėjimą
  • Mažina lankstumą
  • Išplečia grandinės dalis

Kai dviratis važiuoja nešvariu keliu, jo efektyvumas dėl abrazyvinės trinties sumažėja ir įsitempia grandinė dėl to prarandama 3–5 W galios ir žmogui tampa sunku važiuoti dviračiu.

Purvina grandinė efektyvumą gali sumažinti iki 12 W. O dviratininkui reikia papildomų jėgų kad kompensuoti nuostolius. Didėjant trinčiai grandinėje atisranda nepageidaujami garsai.

Šiais laikais grandinę išvalyti nėra taip paprasta. Kuo daugiau pavarų turi dviratis tuo sudėtingiau grandinę nuimti ir išvalyti.

Jei ketinate nusipirkti valymo priemonę savo dviračio grandinei, turite atkreipti dėmesį į dvi savybes:

  1. Sumažina nešvarumų kaupimąsi
  2. Padengia storu ir ilgalaikiu tepalo sluoksniu

Trys privalumai, kuriuos turi WD-40 Bike

Trys WD-40 Bike privalumai yra: Švara, sutepimas ir apsauga.

WD-40 Bike yra specialiai dviračių grandinei sukurtas tepalas. Anksčiau dviračių priežiūrai skirtų produktų linija turėjo tik nuriebalinimo funkciją. Siekiant pasiūlyti dviratininkams platesnį dviračių valymo priemonių asortimentą, gamintojas dabar siūlo dviračių grandinės priežiūrai valiklį ir tepalą.
Toliau pateikiami etapai, kaip nuvalyti dviračių grandinę:

Pašalinkite susikaupusį purvą

Viena didžiausių klaidų, kurią daro dauguma dviratininkų, tai dviračio plovimas vandeniu naudojant didelę slėgio srovę. Tai pašalina net tik nešvarumus bet ir sutepimus ir tepalus nuo grandinės ir žvaigždės.

Šiam žingsniui Jums reikės šepečio, šluostės ir vandens. Nenaudokite vandens stiprios srovės, naudokite švelnų lietaus rėžimą ir šveiskite šepečiu. Nešvarumus nuvalykite šluoste ir nuplaukite vandeniu tam kad pašalintumėte likučius. Užpurkškite WD-40 BIKE nuriebalinimo priemonę ant grandinės ir žvaigždės. Riebalų šalinimo priemonė prasiskverbia giliai  ir veikia greitai. Tai pašalins visus likusius nešvarumus, riebalus ir nepaliks likučių.

Nuvalykite visą dviratį

Nuvalius ir nuriebalinus dviračio grandinę galite pradėti valyti ir patį dviratį. WD-40 Bike cleaner gali būti naudojamas rėmui, vairui, pedalams, ratams, sėdynėms ir stipinams valyti. Valymui naudokite kempinę ir tiesiog įtrinkite tepalą į visas dalis.

Sutepkite dviračio grandinę

WD-40 Bike turi dviejų rūšių tepalus: sausoms ir drėgnoms oro sąlygoms. Sausas tepalas gali būti naudojamas dviračių grandinėms, kai dviratininkas teikia pirmenybę sausam reljefui, o šlapias tepalas – drėgnoms. Grandinę sutepkite tiek iš viršaus tiek iš šono. Sukite pedalus atgal, kad tepalas visiškai pasiskirstytu ant grandines. Taip pat tepkite ant žvaigždės ir pavarų perjungėjo.

Nuvalykite tepalo perteklių

Nuvalius ir sutepus dviračio grandinę būtina nuvalyti tepalo perteklių.

Pasirūpinkite troseliu

Naudodami nuriebalintoją nuvalykite laidą ir sutepkite tepalu, pertekliu nuvalykite šluoste. WD-40 Bike tepalas ant visų dalių išliks ilgą laiką.

Valymą pakartokite

Dviračių grandinės valymui, taip pat galite naudoti WD-40 All-Condition Bike tepalą. Tepalas yra tinkamas visoms oro sąlygomis. Užtikrina sklandų pavarų perjungimą, pagerina grandinės efektyvumą ir apsaugo nuo dilimo ir rūdžių. Rekomenduojama perjungėjams, trosams, grandinėms ir visom judančiom dalim.

WD-40 dviračių tepalai ilgą laiką apsaugo dviratį nuo nešvarumų. Tačiau svarbu tai kad tepalą teptumėte kiekvieną kartą po važiavimo. Naudokite drėgnoms oro sąlygoms skirtą tepalą ir perteklių nuvalykite servetėle be pūkelių.

Yra šimtai tepalų, kuriuos galite naudoti dviračio valymui. Tačiau nei vienas iš jų neužtikrina ilgaamžiškumo, kaip tai daro WD-40, kurio dėka greitai nuvalysite dviratį ir prailginsite jo tarnavimo laika. Taigi, kitą kartą grįžę iš ypač nešvaraus pasivažinėjimo, pasinaudokite šiais patarimais norėdami išvalyti dviračių grandinę.

Peržiūrėkite šiuos vaizdo įrašus:

https://www.youtube.com/watch?v=OdjGQWFpYRc

https://www.youtube.com/watch?v=BxiPlQUTgX4

https://www.youtube.com/watch?v=7g5sLFzPjdg