Naudodamiesi šiais „pasidaryk pats“ patarimais ir WD-40 išmokite, kaip iš surūdijusių metalinių baldų pašalinti rūdis.

Kaip žingsnis po žingsnio iš surūdijusių metalinių baldų pašalinti rūdis

Tapo įprasta, kad surūdijusius metalinius baldus dažniausiai išmetame. Taip dažnai nutinka po drėgno žiemos sezono, kai ore yra daug dregmės. Tai paveikia baldų paviršių ir jie pradeda rūdyti.

Dauguma žmonių laiko metalinius baldus vidiniame kieme, nes jie tikrai puikiai ten atrodo. Be abejonės rūdžių valymas yra sunkus darbas, taip yra todėl, nes nežinote, kaip tai tinkamai daryti, tačiau tai  nereiškia, kad reikia išmesti baldus. Vietoj to kad išmestumėte brangius baldus, išbandykite keletą „pasidaryk pats“ gudrybių, kaip patiems juos atnaujinti. Šiandien rinkoje rasite įvairių valymo priemonių, kurios padės išvalyti rūdis. Tačiau jos nesuteikia ilgalaikės apsaugos ir po kelių mėnesių baldai vėl pradės rūdyti.

WD-40 yra daugiafunkcinė ir antikorozinė priemonė, kuri padeda apsaugoti daiktus nuo rūdžių. Buityje yra keletas   priemonių, kurias galite naudoti rūdžių pašalinimui iš metalinių baldų. Prieš purškiant WD-40 ant metalinių baldų, pasinaudokite šiais „pasidaryk pats“ rūdžių valymo būdais:

Aliuminio folija ir actas

Actas yra efektyviausia buityje esanti priemonė, kurią galima naudoti norint pašalinti rūdis. Tačiau šis valymo būdas reikalauja, kad metalinis paviršius per naktį būtų mirkomas acte ir rūdys galėtų lengvai nusilupti. Kadangi baldų negalima panardinti į actą, yra dar vienas būdas kaip tai galite padaryti.

Pirmiausia užpurkškite WD-40 ant surūdijusios vietos ir nuvalykite šluoste, kad pašalintumėte nešvarumus ir riebalus. Užpilkite acto ant valomo paviršiaus, pamerkite aliuminio foliją į actą ir ja šveiskite aprūdijusį plotą, kol pamatysite, kad rūdys nusivalo. Prireikus valymo procesą galima pakartoti.

Laimas ir druska

Laimo sultys suaktyvina druskos kristalus, rūdys tampa minkštos bei lengvai pašalinamos. Pabarstykite šiek tiek druskos ant surūdijusios vietos ir išspauskite laimo sultis. Užpilkite daugiau druskos ir laimo sulčių kad susidarytų storas sluoksnis. Palikite dviem – trim valandom. Nuvalykite druską su laimo žievele ir nušluostykite paviršių. Gerai išdžiovinkite, nes metalas gali pradėti oksiduotis. Užpurkškite WD-40 ant paviršiaus ir sutepkite visą plotą. Su WD-40 yra 101 būdas, „Kaip pašalinti rūdis“. WD-40 apsaugo nuo drėgmės, todėl paviršius išlieka sausas ir nerūdija, netgi tada jei kuri nors dalis bus veikiama vandens. Jei neturite laimo, galite naudoti citriną. Citrina turi tas pačias savybes kaip actas ir greitai veikia rūdis.

Bulvės ir indų ploviklis

Tai gali atrodyti gana keista, tačiau šie ingridientai tikrai gali padaryti stebuklus. Pirmiausia nuvalykite paviršių: naudodami WD-40 pašalinkite nešvarumus ir riebalus.

Perpjaukite bulvę per pusę ir užpilkite indų ploviklio. Bulvę naudokite kaip šveitiklį įtrindami į surūdijusias vietas. Išvalyti kampams naudokite bulvių sulčių ir indų ploviklio mišinį ir rankinį šepetį arba šveistuką.

Kepimo soda ir vanduo

Kepimo sodos ir vandens mišinys yra toks pats veiksmingas kaip laimo sulčių ir druskos. Surūdijusias vietas užtepkite storu sodos sluoksniu tam, kad soda veiktų ilgiau. Surūdijusias vietas pabarstykite kepimo soda ir tik tuomet užpilkite vandens.

Oksalo rūgštis

Naudoti oksalo rūgštį yra gana rizikinga, tačiau ji gana greitai pašalina rūdis. Norėdami naudoti šį rūdžių valymo būdą, turite imtis tam tikrų atsargumo priemonių. Prieš naudojant oksalo rūgštį, mūvėkite gumines pirštines, akinius ir nosies spaustuką. Stenkitės neįkvėpti garų, nes jie yra toksiški. Kadangi baldai yra gana dideli, tam kad visiškai juos padengtumėte oksalo rūgšties ir vandens tirpalu, pilkite ant paviršiaus nedideliais kiekiais, šveitimui naudokite metalinį šveistuką.

Kaip minėjome anksčiau, priežastis, kodėl negalime naudoti parduotuvėse esančių valymo priemonių, nes yra tikimybė, kad baldai gali būti sugadinti po atnaujinimo.

Nuvalius rūdis rekomenduojame naudoti WD-40, nes tai yra aukštos kokybės, daugiafunkcinė priemonė, turinti privalumų valant rūdis.

Patarimais, kaip nuvalyti rūdis, galite naudotis kiekvieną kartą. Jei naudosite WD-40 galite būti tikri, kad rūdžių bus mažiau:

  1. Sutepkite rūdžių paveiktas dalis

Įstrigusias baldų dalis, tokios kaip stalo kojos, galite lengvai atlaisvinti. Gerai juos sutepus bus lengviau naudoti.

2. Įsiskverbia į surūdijusias  dalis

Jei baldų porankiai įstrigo, galite užpurkšti WD-40 panaudodami jo išmanųjį vamzdelį. Per kelias minutes juos lengvai atlaisvinsiti.

3. Išstumia drėgmę

Pagrindinė rūdžių atsiradimo priežastis yra vanduo ir oras. Kai šie du veiksniai veikia metalinius baldus, greitai susidaro rūdys. WD-40 galite naudoti apsaugoti baldams iš metalo, tai taip pat pagreitins jų išdžiūvimą. Be to jis neleis kauptis vandeniui bei susidaryti rūdims iki šešių mėnesių.

Taigi, kitą kartą, kai ant savo baldų pamatysite net šiek tiek rūdžių, pasinaudokite visais anksčiau nurodytais patarimais ir WD-40, kad pašalintumėte rūdis ir apsaugotumete savo baldus.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia: https://wd40.lt/produktai/