Svarbu reguliariai sutepti garažo duris, jei norite, kad jos ilgą laiką veiktų be jokio girgždėjimo. Jei nežinote, kaip tai padaryti ir norite sužinoti, koks tepalas garažo durims dažniausiai naudojamas, skaitykite toliau:

Kaip sutepti garažo duris? Gudrybės, kurias turite žinoti!

Niekam nepatinka triukšmas, kurį sukelia garažo vartai kiekvieną kartą juos atidarant ir uždarant. Jei ir Jūsų garažo durys skleidžia tokius triukšmingus garsus, vadinasi laikas juos sutepti. Bet kaip tai padaryti? Kokį tepalą naudoti įvairioms garažo durų dalims?

Tiems kas ieško tinkamiausio tepalo garažo durims sutepti, skaitykite toliau:

Nepamirškite apsaugoti save

Akivaizdu, Jūsų rankos yra tos kūno dalys, kurios labiausiai gali nukentėti valant garažo duris. Svarbu apsaugoti savo rankas nuo sužalojimų uždarant sunkias garažo duris. Svarbiausia atsargumo priemonė, kurios reikia imtis prieš pradedant valymo procesą, – užtikrinti, kad durys būtų uždarytos, tai ne tik palengvins sutepimą, bet ir užtikrins, kad neprispaustų rankos. Taigi, prieš pradėdami darbus uždarykite duris, ar tai jau padarėte?

Pasirūpinkite durys būtų švarios

Pasirūpinę savo saugumu, kruopščiai nuvalykite garažo duris. Paėmę šluostę nuvalykite visus esamus nešvarumus, purvą ir senus tepalus. Patariame kruopščiai atlikti valymo darbus, kad galėtumėte pamatyti švarų metalinį paviršių.

Atsikratykite rūdžių ir korozijos

Svarbu pašalinti nešvarumus ir šiukšles. Tačiau dar svarbiau pasirūpinti, kad  neatsirastų korozija. Kodėl? Todėl, kad rūdys ir korozija yra viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko Jūsų garažo durys gali girgždėti. Norint tinkamai sutepti garažo duris, pirmiausia svarbu atsikratyti esamų rūdžių. Šiam tikslui gali būti efektyviai naudojamas WD-40.

WD-40 yra geras garažo durų tepalas, jo dėka, galime nuvalyti susikaupusias rūdis nuo durų paviršiaus. Užtenka vieno WD-40 balionėlio, kad pasirūpintumėte visu garažo durų paviršiumi.

Ratukų ir jų takelių sutepimas

Prieš naudojant tepalą, turite patikrinti, ar Jūsų garažo durų gamintojas rekomenduoja naudoti garažo durų tepalus ratukams ir jų takeliams, nes ne visi gamintojai leidžia tai daryti. Jei gamintojas leidžia tai daryti, užlašinkite kelis lašus tepalo ant takelių ir ant kiekvieno ratuko lašą ar du.
Nepamirškite uždengti visų vietų, į kurias neturėtų patekti tepalas. Galima naudoti kelių rūšių tepalus, tačiau nepatartina naudoti variklinės alyvos, nes gali įtakoti ratukų nuslydimą iš bėgelių. Taip pat atminkite, kad šis metodas netinkamas jei garažo durų ratukai yra pagaminti iš plastiko.

Nepamirškite spyruoklių

Uždavus namų savininkams klausimą: „Kaip dažnai jūs tepate savo garažo durų spyruokles?“ esame įsitikinę, kad dauguma atsakys: „Niekada“. Su tokia situacija šiomis dienomis susiduria garažo durų spyruoklės. Ar jos nenusipelno būti priežiūrėtos ir papildomai suteptos? Tikrai, taip!
Tepant spyruokles, esančias Jūsų garažo durų viršuje, svarbu žinoti, kad jų jokiu būdu negalima liesti. Todėl šių spyruoklių sutepimui patartina naudoti aerozolyje esantį tepalą. Šiam tikslui gali būti efektyviai naudojamas WD-40, atsižvelgiant ir į tai, kad jis yra ne tik tepalas, bet gali nuvalyti rūdis, kurios gali būti susidariusios Jūsų garažo durų spyruoklėse.

Sutepkite ir mažas detales

Galiausiai, norint atlikti pilną garažo durų sutepimą, svarbu sutepti ir mažesnes detales, tokias kaip vyriai. Kiekvieną kartą sutepdami visas detales, Jūsų garažo durys veiks ilgai ir be triukšmo.

Tepalo pasirinkimas

Rinkoje yra daugybė tepalų skirtų garažų durims sutepti, iš kurių garažų savininkai gali rinktis. Tepalai, aliejai ir silikono pagrindu tepalai yra visi žinomi ir dažniausiai naudojami. Tačiau ar žinote, kad yra sąlygų, kai šie tepalai nėra naudojami norint sutepti Jūsų garažo duris?

Tepalai

Tepalai yra įprastas pasirinkimas sutepimui. Tačiau tepalų problema yra ta, kad jie pritraukia nešvarumus ir smėlį. Todėl atviroms dalims nerekomenduojama naudoti tepalus, tačiau uždarose vietose, tokiose kaip automobiliai, kur dulkės ir smėlis netrukdo dirbti, tepalai gali būti naudojami.

Alyva

Garažų durims nerekomenduojama naudoti alyvos sutepimui, kadangi jau buvome aptarę anksčiau, alyvos naudojimas kaip garažo durų tepalas, gali sukelti problemų.

Tepalai silikono pagrindu

Tepalai silikono pagrindu gali būti naudojami efektyviai užtikrinti Jūsų garažo durų sutepimo poreikius. Tačiau jų problema yra ta, kad jie neefektyvūs rūdžių prevencijai ar jų pašalinimui. Galite išbandyti „WD-40 Specialist“ silikoną.

WD-40

WD-40 yra vienas iš dažniausiai naudojamų buityje aerozolių. Jis gali būti naudojamas kaip efektyvus garažo durų tepalas, nes WD-40 gali apsaugoti metalus nuo korozijos. Jeigu norite pasiekti geriausią rezultatą  naudokite „WD-40 Specialist“ silikoną.