Stack Exchange

Rūdžių šalinimas naudojant WD-40 rūdžių šalinimo priemonę

Rūdys atsiranda dėl cheminės reakcijos tarp geležies ir deguonies. Nesirūpinant rūdijančiu metaliniu daiktu, jis gali visiškai suirti. Laikui bėgant, kai metalas koroduoja, jis yra silpninamas iki kol jis tampa trapiu, neatliekančiu savo funkcijos. Rūpinantis metalu, būtina pašalinti atsiradusias rūdis kaip įmanoma anksčiau, kol jos nepažeidė dar didesnio jo ploto. WD-40 yra puiki rūdžių šalinimo priemonė dėl gebėjimo suardyti ryšį tarp metalo ir deguonies.

Visų pirma, apipurkškite aprūdijusį įrankį WD-40 Multi Use priemone. Įsitikinkite, jog naudojate pakankamą kiekį WD-40, mat pažeista korozijos vieta turi būti visiškai padengta priemone. Palikite bent 10 minučių. Tuomet naudodami vielinį šepetį pašalinkite rūdis. Pakartokite procesą.

Šlifavimo popierius taip pat yra gera rūdžių šalinimo priemonė, kurią galite naudoti siekdami panaikinti likusias rūdis. Rūdžių likučių palikimas prisidės prie tolimesnio rūdžių plitimo.

Įrankį pakartotinai apipurkškite WD-40 Multi Use priemone, kad pašalintumėte užsispyrusias rūdis ir vis pavalykite bei pašlifuokite.

Korozijos prevencijos būdai

Viena paprasta korozijos prevencijos priemonė yra korozijai atsparus metalas, pavyzdžiui aliuminis ir nerūdijantis plienas.

Kai nebeliko matomų rūdžių židinių ar likučių, įrankio paviršių padenkite WD-40, kas jis būtų apsaugotas nuo rūdžių atsiradimo, mat WD-40 veikia kaip apsauginė priemonė, barjeras.

Po procedūros nemažiau svarbu tinkamai apsaugoti metalo paviršių. Viena pigiausių ir efektyviausių metalo apsaugojimo priemonių yra dažų sluoksnio padengimas. Dažai veikia kaip kliūtis ar barjeras. Miltelinės dangos taip pat efektyvus korozijos prevencijos sprendimas.

Dar vienas būdas apsaugoti metalą nuo korozijos, jo paviršių padengti kitu metalu, kurio oksidacijos laipsnis yra didesnis arba mažesnis.

Metalo pasyvinimo procese metalo paviršiaus sluoksnio suteikimui naudojama apsauginė medžiaga (paprastai tam tikras metalo oksidas). Šis sluoksnis kaip barjeras apsaugo paviršių nuo korozijos.

WD-40 – universali priemonė ne tik sutepa detales, bet ir puikiai išstumia drėgmę, mat sudaro plėvelę ir apsaugo metalą. Rūpinantis savo daiktų ilgaamžiškumu, WD-40 reikėtų naudoti reguliariai. Visgi, jei metalo apsaugoti nepavyko, WD-40 kaip rūdžių šalinimo veikia puikiai.