Sodo įrankių sandėliavimas, geriausi būdai kaip apsaugoti savo įrankius

Sodo įrankių sandėliavimas ir priežiūra

Deguonis ir vanduo yra dvi dažniausia žemėje aptinkamos medžiagos, randamos ore, jūrose ir mūsų kūnuose. Tačiau nepaisant šių medžiagų gyvybę teikiančių savybių, dėl jų mūsų namuose nuolat kyla dviguba korozijos ir rūdžių grėsmė.

Šioms blogybėms lengviausiai pasiduoda ir savo prekinę išvaizdą bei veiksmingumą greičiausiai praranda ne kas kitas, o sandėlyje užrakinti ir retai naudojami sodo įrankiai. Dažnai sandėliuke galima rasti per laiką susidėvėjusias žirkles, kurios kažkada buvo aštrios, arba surūdijusį nenaudojamą raktą.

Kyla klausimas, kuris turėtų būti aktualus daug kam: kaip nenaudojant šių įrankių išvengti rūdžių ir užkirsti kelią korozijai. Norėdami į jį atsakyti mes sukūrėme patogų vadovą, aiškinantį kokiomis aplinkos sąlygomis turėtų pasižymėti jūsų sodo įrankių laikymas, kaip gauti kuo daugiau naudos iš savo sodo įrankių ir kaip tinkamai juos prižiūrėti.

Sandėliavimas

Priimdami sprendimus apie tai kokiomis aplinkos sąlygomis turėtų pasižymėti jūsų sodo įrankių laikymas ir kokie sodo įrankių sandėliavimo būdai yra geriausi reikėtų atsiminti keletą pagrindinių aspektų.

Sodo įrankiai neturi būti paliekami ant grindų

Sodo įrankius svarbu laikyti atokiau nuo žemės; betonas ir mediena dažnai yra jautrūs žemės ir atmosferos drėgmei. Ilgą laiką besitęsianti metalinių įrankių reakcija su drėgme gali juos itin paveikti. Jei jūsų sandėliavimui skirtos patalpos yra nedidelės, rekomenduojame investuoti į geras perforuotas plokštes. Taip jūsų sodo įrankių sandėliavimas taps puikia vieta laikyti įrankius ir pasitarnaus jų ilgaamžiškumui: įrankiai bus lengvai prieinami ir nebus laikomi ant drėgnų grindų.

Aplinka turi būti sausa

Bet kurioje uždaroje patalpoje gali susidaryti drėgmė, todėl turite imtis priemonių, kad jūsų įrankiai ir aplinka būtų nuo jos apsaugoti. Pavyzdžiui, mažesnių įrankių dėžės ir kiti metaliniai dėklai apsaugo juos nuo aplinkos poveikio. Elektriniai įrankiai turėtų būti laikomi originaliose pakuotėse apsaugančiose juos nuo drėgmės ore.

Jei esate pasiruošę investuoti, yra dar vienas būdas apsaugoti savo įrankius – jūsų sodo įrankių laikymas gali būti aprūpintas specialiais temperatūros ir klimato kontrolės įrenginiais. Tam, kad oras būtų sausas ir vėsus bei siekiant apsaugoti įrankius nuo aplinkos poveikio puikiai tinka drėgmės surinkėjai.

Atsarga gėdos nedaro

Daugelis ekspertų pataria, jog prieš padedant įrankius ilgesniam laikui nenaudojamus reikėtų paimti kiekvieną įrankį ir kruopščiai jį nušluostyti šluoste taip pašalinant drėgmės likučius.

Prieš kiekvieną įrankį atskirai purškiant korozijos inhibitoriumi, pavyzdžiui, WD-40, reiktų leisti jam išdžiūti. Tepalas veikia kaip plėvelė, apsauganti aštrius ašmenis ir metalinius paviršius nuo drėgmės, bei apsaugo nuo rūdžių susidarymo.

Priežiūra ir saugojimas

Sodo įrankiai yra saugojami sandėlyje ištisus metus, tačiau paprastai naudojami pagal sezonus: lapų pūstuvai yra skirti rudeniui, žieminiai įrankiai – sniegui, o kiti – pavasariui ir vasarai. Norint išsaugoti savo įrankių veiksmingumą ir apsaugoti juos nuo rūdžių bei korozijos, reikia išlikti akyliems.

Pavyzdžiui, naudingas patarimas, kalbant apie mažesnius sodo įrankius, yra pripildyti didelę molinę puodynę švaria žeme ir gausiai ją apipurkšti su WD-40 ir padėkite ant žemės bet kokius galimai aplinkai jautrius įrankius. Tai padės išvengti korozijos ir rūdžių kaupimosi ir palengvins vėlesnį jų valymą. Jums tereiks retkarčiais išnešti puodynę iš sandėliuko, bei nuvalyti įrankius sausu skudurėliu. Minėta puodynė taip pat gali pasitarnauti kaip patogus kastuvo stovas.

Ašmenų galandimas

Pjaustymo ir kirpimo įrankių veiksmingumo išsaugojimas yra didelis rūpestis. Pripažinkite, jūs tikrai susierzintumėte jei jums būtinai reiktų atsikratyti trukdančios medžio šakos ar iškasti duobę, tačiau jūs staiga pastebėtumėte, kad jūsų įrankiai buki ir neveiksmingi.

Didesnių įrankių galandimui puikiai tinka speciali dildė, kurią galite įsigyti bet kurioje technikos parduotuvėje. Minėtą dildę galima įsigyti kartu su lengvai naudojama rankena. Pritvirtinkite savo įrankius prie stabilaus paviršiaus, raskite geriausią kampą galąsti ašmenis ir juos galąskite kol kraštas vėl pradės blizgėti.

Mažesnius įrankius galima pagaląsti naudojant mažus galandinimo akmenis; jie turi šiurkščius ir švelnius kraštus, pirmasis skirtas ašmeniui paaštrinti, o antrasis – paaštrinto krašto formavimui. Tolimesnis procesas yra labai panašus į jau minėtą: įsitikinkite, kad mažesnis įrankis yra ant gerai sukimbančio paviršiaus, tada naudokite šiurkštesnį akmens paviršių tinkamu kampu ir galąskite kol pasimatys nauji, žvilgantys ašmenys. Po to įrankis gali būti šlifuojamas naudojant švelnesnį akmens kraštą.

Žirkles bei bet kokį kitą įrankį turintį sudėtingas judančias dalis rekomenduojame gerai sutepti su WD-40, kad šie mechanizmai neužstrigtų ar nesurūdytų. Vis dėlto, aštrūs ašmenys pasitarnaus tik jei rankena bus nesurūdijusi ir patogi naudoti.

Mediniai įrankiai

Mediniai įrankiai, kurie dažnai įskyla ir įtrūksta, turi būti prižiūrimi, kad nesulūžtų ir per laiką nesusidėvėtų. Pirmasis žingsnis – kruopščiai nuvalykite įrankį vieliniu šepečiu bei nuvalykite jame susikaupusius nešvarumus ar riebalus. Kitas žingsnis – šlifuokite nelygias ar besilupančias medines rankenas su vidutiniškai šiurkščiu arba šiurkščiu švitriniu popieriumi taip apsaugodami įrankį nuo įskilimų, o save – nuo rakščių.

Kaip ir visų kitų sodo įrankių atveju, pagrindinis pavojus yra vandens padaroma žala. Drėgmė lengvai patenka į medieną. Tinkamas WD-40 panaudojimas gali dar kartą užkirsti kelią korozijai ir apsaugoti naujai nušlifuotą medieną nuo atmosferos poveikio.

Elektriniai įrankiai

Kadangi šie įrankiai yra elektriniai ir turi daug mažų judančių dalių, dažnai juos sunku prižiūrėti. Vienas iš pagrindinių dalies elektrinių įrankių priežiūros elementų yra anglinių šepetėlių, kurie yra šių įrankių mažų, galingų variklių laidininkai, keitimas. Jei jūsų įrankis pradeda kibirkščiuoti ir atrodo, kad jis netenka galios, gali būti, kad šie šepetėliai yra susidėvėję.

Norėdami pakeisti šiuos šepetėlius, pirmiausia suraskite juos savo įrankyje. Paprastai jie yra po dviem juodais dangteliais iš abiejų prietaiso pusių. Nuvalykite visas aplink juos susikaupusias dulkes ir atsuktuvu atsargiai atlaisvinkite kiekvieną dangtelį. Kadangi dangteliai paprastai tvirtinami spyruokliniu mechanizmu, prieš atsukdami rekomenduojama juos prilaikyti rankiniu būdu. Tada galite lengvai ištraukti kiekvieną šepetėlį ir, naudodami nedidelį dulkių siurblį, išvalyti tuščią įrankio skyrių. Pakaitinius šepetėlius galite įsigyti iš savo elektrinio įrankio gamintojo.

Prieš palikdami įrankį sandėlyje dar kartą panaudokite WD-40 ir sutepkite visas judančias dalis, kad apsaugotumėte jas nuo rūdžių ir užstrigimo.

Pasirūpinkite savo įrankiais

Supratimas, kaip prižiūrėti ir kur laikyti įvairius sodo įrankius, yra įgūdis, kuris jums tikrai pasitarnaus metai iš metų. Kintant sezonams ir reikalavimams, galite būti ramūs žinodami, kad pasitelkdami savo naujas žinias ir WD-40 jūs galite lengvai išvengti rūdžių ir korozijos ir taip naudoti savo įrankius ilgą laiką po įsigijimo.