Žiema – smagus metas dėl daugelio dalykų, tačiau ne sodininkystei. Ar jau galvojate kur sandėliuosite savo sodo įrankius žiemos sezonui? Yra keletas dalykų, kuriais turite pasirūpinti prieš sandėliuodami sodo įrankius.

Sodo įrankių sandėliavimas — Įrankių paruošimas žiemai

Nors žiema yra nuostabus metų laikas dėl įvairiausių priežasčių, sodininkystę šiuo metų laiku turime pamiršti. Tad kai žiema jau ne už kalnų, svarbu ne tik padėti savo sodo įrankius į jiems skirtą vietą, bet ir pasirūpinti, kad jų nesugadintų žiemos šalčių atnešta drėgmė. Taip, išgirdote teisingai – žiemos gali būti drėgnos… uždaroje patalpoje, pavyzdžiui, jūsų sandėliuke ar garaže. Juk būtent čia laikysite savo įrankius, tiesa? Taigi itin svarbu įsitikinti, kad jūsų įrankių nepaveiks drėgmė ir korozija.

Toliau pateikiame keletą veiksmų, kurių turėtumėte imtis prieš sandėliuodami įvairią sodo techniką ir įrankius:

Vejapjovės

Prieš sandėliuojant vejapjoves žiemai, svarbu iš jų pašalinti degalus. Ypač jei norite vėliau jomis dar naudotis. Degaluose esantis alkoholis kenkia plastikinėms dalims, su kuriomis turi sąlytį, bei skatina degalų bako rūdijimą. Geriausias degalų pašalinimo būdas iš vejapjovės, leidžiant jai veikti tol, kol degalai visiškai pasibaigia (išskyrus atvejus, kai gamintojas nurodo priešingai).

Taip pat svarbu atjungti akumuliatorių, kad vejapjovė negalėtų netyčia įsijungti. Skamba keistai? Atminkite, jog tam, kad jūsų vejapjovė įsijungtų, pakanka, kad susijungtų atitinkami laidai.  Žinoma, kad atitinkami laidai susijungia patraukus trosą arba įjungus starterį, tačiau taip pat yra ir kitų –  netyčinių – būdų, kaip tai gali įvykti. Dėl visa ko galite išimti ir uždegimo žvakes. Nuimkite vejapjovės peilį. Apsvarstykite, ar, prieš padedant žiemai, jo nereikia pagaląsti arba, jei pernelyg nusidėvėjęs, pakeisti. Geriau sugaišti šiek tiek daugiau laiko atliekant priežiūros darbus dabar, nei vėliau prie to sugrįžti pasibaigus žiemai.

Atėjo metas šiek tiek pasidarbuoti. Nuo korpuso nuvalykite per laiką susikaupusį purvą ir smėlį. Pavertę vejapjovę šonu, paimkite laistymo žarną ir nuplaukite vejapjovės apačią. Pagalvokite, ar nereikia padengti vejapjovės apsauginiu tepalu, pavyzdžiui, „WD-40“. Jis padės užtikrinti, kad vejapjovė nerūdytų dėl žiemos metu susidariusios drėgmės. Galiausiai pakeiskite uždegimo žvakes ir pastatykite vejapjovę į garažą.

Rankiniai įrankiai

Svarbu, kad jūsų rankiniai įrankiai visuomet išliktų švarūs. Jei tuo pasirūpinote sodininkystės sezono metu ir išlaikėte savo įrankius švarius ir tvarkingus, tuomet nebus sunku juos paruošti žiemai. Vis dėlto jei įrankiai nešvarūs, svarbu pirmiausia juos išvalyti.

Norėdami pašalinti purvą nuo savo įrankių, naudokite šepetį. Jei vietomis jūsų įrankiai pažeisti korozijos (ženklas, kad turėtumėte geriau jais rūpintis), galite įrankius nušveisti švitriniu popieriumi ar plieno šveistuku. Tą darydami būtinai dėvėkite apsauginius akinius, nes rūdžių dalelės gali pažeisti jūsų akis. Kad jau ėmėtės darbo, tuo pačiu galite užsidėti pirštines ir šiek tiek pagaląsti savo kasimui skirtus įrankius.

Svarbu patikrinti, ar ant medinių įrankių  rankenų nėra kokių nors įskilimų ar įtrūkimų. Jei jų randate, geriau įrankius pakeisti naujais, nei juos tvirtinti klijais ar lipnia juosta.

Pati svarbiausia dalis kalbant apie rankinių įrankių sandėliavimą – apipurkšti juos tepalu. Įrankiais turėtumėte pasirūpinti padengdami juos tepalo sluoksniu kuris apsaugos nuo pažeidimų, ir kurie gali atsirasti per žiemą dėl įvairių veiksnių. Tam puikiai tinka „WD-40ׅ“ purškiamas tepalas. Šis daugiafunkcis tepalas užtikrins, kad jūsų įrankiai būtų apsaugoti per visą žiemą, o jūs galėtumėte mėgautis švenčių jaukumu nesirūpindami dėl savo sodo įrankių.

Vazonai

Priešingai nei visi galvoja, vazonais taip pat reikia pasirūpinti prieš padedant juos į sandėliuką. Nepakanka juos tiesiog pasidėti kartu su sodo įrankiais. Taip yra todėl, kad drėgmė gali padidinti grybelių atsiradimo vazonuose tikimybę, o  vėliau jie pereina ir į vazonuose augančius augalus.

Norėdami išvalyti grybelius, kurie gali slypėti vazonuose, nušveiskite vazonus specialiu vazonų šveitimui skirtu šepečiu. Tuomet bent dešimt minučių palaikykite vazoną balinimo tirpale. Pasitelkus šį metodą, žūsta visi mikrobai, esantys ant vazonų paviršiaus. Vazonams nudžiūvus, galite juos apipurkšti „WD-40“, kuris dėl savo vandens išstūmimo funkcijos neleidžia ant paviršiaus kauptis vandeniui. Vienas „WD-40“ sluoksnis – ir jokie grybeliai jūsų vazonuose nesidaugins!

„WD-40“ stebuklai

„WD-40“ – tai viena svarbiausių priemonių, kurią galite panaudoti sandėliuodami savo sodo įrankius žiemai. „WD-40“ galima naudoti siekiant apsaugoti sekatorius, vejapjovių peilius ir žirkles ne tik nuo skeveldrų ar kitų liekanų, bet ir nuo juose esančios drėgmės.  Arba tiesiog galite naudoti šią priemonę savo įrankių ir įrenginių valymui – „WD-40“ panaudojimo spektras platus ir nesibaigiantis.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia: https://wd40.lt/produktai/