Sodo įrankių sandėliavimas. Lengvas sodo įrankių sandėliavimas, susipažinus su šiais patarimais.

Patarimai sandėliuojant sodo įrankius ir sandėliavimo gudrybės

Sodininkystė yra populiarus hobis. Daugelis žmonių turi mažiausiai vieną vazoną, indą ar žemės sklypelį, kuriame jie kažką augina. Nors mes skiriame daug dėmesio į augalus, jų laistymą ir valymą, tačiau sodo įrankiai dažnai būna neprižiūrimi. Kastuvai, kastuvėliai, semtuvai, kauptukai ir t.t. Visais jais reikia rūpintis, siekiant užtikrinti, kad jie ilgai tarnautų ir padėtų, Jums dirbant sode.

Svarbu laikyti savo sodo įrankius gerai prižiūrėtus. Reikia imtis ypatingų priežiūros priemonių, kai Jūs dedate savo sodo įrankius sandėliavimui žiemos laikotarpiui. Rūdys yra viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria sodo įrankiai, nes jie pagaminti iš metalo ir naudojami vietose, kuriose gausu purvo, drėgmės ir vandens. Jei Jūs kruopščiai jų nenuvalysite prieš padėdami juos sandėliuoti, bėgant laikui, jie ims rūdyti. Kitu atveju Jūsų sodo įrankiai susidėvės ir teks pirkti naujus.

Čia yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikėtų atlikti, sandėliuojant sodo įrankius, kad jie išliktų puikios būklės:

Kruopščiai nuvalykite sodo įrankius

Rūdijimą skatina drėgmė, kurios gausiai yra dirvoje. Kadangi sodo įrankiai visą laiką yra sąlytyje su dirva, svarbu nuvalyti juos, prieš dedant į sodo įrankių sandėlį, kad būtų išvengta rūdijimo ir korozijos.

Nenuvalius įrankių prieš juos sandėliuojant taip pat rizikuojate perduoti ligas, kurios pernešamos per piktžolių šaknų gabalėlius, sėklas ar dirvą nuo vieno augalo kitam. Jūs tikrai nenorite matyti, kaip Jūsų sodas nyksta dėl ligos. Prieš dėdami įrankius į sodo įrankių sandėlį, nuplaukite įrankius vandeniu, kad nuo jų būtų pašalinta dirvos likučiai. Norint nugremžti purvą, galima naudoti glaistytuvą. Tai  pašalins augalų sultis ir sakus, kurie kitu atveju galėtų būti pernešti nuo vieno augalo kitam. Tai ne tik apsaugos augalus bet ir sodo įrankius nuo rūdžių atsiradimo. Taip pat, prieš dedant sodo įrankius į sandėlį, svarbu juos išdžiovinti.

Iškart atsikratykite rūdžių

Jei ant sodo įrankių yra surūdijusių dalių, svarbu pasirūpinti, kad jos iškart būtų nuvalytos. Jų nuvalymas užkirs kelią įrankio nusidėvėjimą. Svarbu pasirūpinti kad rūdis nuvalysite vos tik pastebėjus ant savo įrankių. Norint pašalinti rūdis nuo metalinių sodo įrankių dalių, galima naudoti vielinį šepetį arba šlifavimo audinį.

Nušveisti rūdis nuo šių įrankių  taip pat galima naudoti naftos turintį smėlį. Kokį būdą Jūs bepasirinktumėte rūdims nuo sodo įrankių nuvalyti, pasirūpinkite, kad Jūs padarytumėte tai, vos tik pastebėsite ant jų augančias rūdis. Tai reikia atlikto prieš dedant Jūsu sodo įrankius į sandėlį. Jei jūs atidėliosite rūdžių pašalinimą, jos  atsiras ant kitų sodo įrankių dalių. Kitu atveju jas bus sunku nuvalyti, kai Jūs paimsite sodo įrankius iš sandėlio, norėdami vėl juos naudoti po žiemos sezono.

Tinkamų produktų naudojimas

Valymas, džiovinimas ir rūdžių nuvalymas yra svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti, prieš dedant sodo įrankius į sandėlį. Yra dar vienas dalykas, kurį reikia atlikti ir kuris išsaugos Jūsų įrankius nuo  rūdžių ir korozijos. Tai sodo įrankių padengimas apsauginiu sluoksniu.

Norėdami išvengti sodo įrankių  rūdijimo ir korozijos, Jūs galite ant metalinių sodo įrankių  užtepti ploną tepalo sluoksnį. Tačiau visada geriau naudoti specializuotus produktus, specialiai pagamintus apsaugoti metalus nuo rūdijimo. WD-40 yra puikus produktas užkertant kelią rūdims ir korozijai. Jis ne tik sutepa įrankius, bet ir suteikia jiems apsaugą nuo rūdijimo. Jums nebereikės rūpintis, kad Jūsų  sodo įrankiai pradės rūdyti sandėlyje, nes tuo pasirūpins WD-40. Jis įsiskverbia į įrankius ir suteikia apsauginį sluoksnį nuo drėgmės, kas yra pagrindinė rūdijimo priežastis. O taip pat jis suteikia sodo įrankiams tokį, sutepimo kiekį, kuris reikalingas, kad jie veiksmingai atliktų savo funkciją.

Santrauka

Perskaitę patarimus, esančius aukščiau, dabar galite saugiai sandėliuoti savo sodo įrankius. Svarbu turėti omenyje, kad viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurios sodo įrankiai rūdija, yra jų neapsaugojimas nuo išorinių veiksnių. Prieš dedant savo sodo įrankius sandėliuoti, svarbu įsitikinti, kad Jūs apsaugojote juos nuo drėgmės ir kitų išorinių veiksnių, kurie gali sutrumpinti jų tarnavimo laiką. Taip pat įsitikinkite, kad savo sodo įrankių  sandėliavimui Jūs turite tinkamą vietą. Jų laikymas atvirame ore tik prives juos prie rūdijimo ir korozijos, o dėl to Jūs negalėsite jų vėl naudoti.

Sodo įrankiai yra nemaža investicija. Jūs negalite pirkti naujų sodo įrankių  kas antrą dieną. Dėl to būtina rūpintis šiais įrankiais, laikyti juos švarius, padengti tam tinkamais produktais ir saugiai padėti juos sandėlyje, kol Jums jų prireiks sekantį kartą. Vienas iš pagrindinių dalykų, prailginančių sodo įrankių  tarnavimo laiką, yra jų apsauga nuo rūdijimo. Naudokite WD-40, kad Jūsų sodo įrankiai būtų padegti apsauginiu sluoksniu nuo drėgmės, ir išsaugosite juos nuo rūdžių.

Sodo įrankių sandėliavimas.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/