harmantasdc – Adobestock.com

Metaliniai paviršiai, furnitūra, apkaustai ir aksesuarai sudaro nemažą dalį visų mūsų namuose. Nuo praustuvų ir statulėlių, papuošalų ir durų rankenų. Visgi bėgantis laikas ir nuolatinis naudojimas, gali paversti šiuos patrauklius daiktus nuobodžiais ir praradusiais spindesį. Kaip ir kiekvienam metalui, taip ir žalvariui reikia priežiūros. Žalvario valymas ir kiti naudingi patarimai, kaip greitai sugrąžinti blizgesį metaliniams daiktams, pateikti žemiau.

WD-40

Kiekvienas, tikėtina, turi daugiafunkcinio tepalo savo garaže ar po kriaukle. Bet ar žinojote, jog jis turi daug panaudojimų, vienas jų – metalo atgaivinimas ir blizgesio suteikimas. Išmėginkite! Suraskite žalvarinį daiktą, kuris praradęs savo grožį. Šiek tiek priemonės užpurškite ant švaraus minkšto audinio ir sukamaisiais judesiais trinkite žalvarinį paviršių. Nustebsite pamatę, kaip WD-40 efektyviai nuvalo žalvarį. Žalvario valymas negali būti paprastesniu ir greitesniu. Kartu pašalinamas ne tik per metų metus susikaupusios dulkės, purvas, bet ir metalas atrodo kaip naujas.

Sodos ir acto tirpalas

Jei neturite WD-40, metalo valymui galite naudoti sodos ir acto tirpalus. Tarp šių dviejų medžiagų įvyksta cheminė reakcija, kuri puikiai pašalina nešvarumus. Cheminei reakcijai nurimus – nustojus burbuliuoti, metalo paviršių padenkite mišiniu. Palaukite, kol rūgštis ims tirpinti nešvarumus. Naudodami minkštą šepetėlį, švelniai braukite mišinį nuo metalo. Taip sodos dalelės nuvalys likusį purvą. Šis metodas nebrangus ir pakankamai švelnus, kad nesubraižytų metalo paviršiaus. Baigus procesą, nuvalykite drėgna šluoste ir išdžiovinkite. Kai žalvarinis ar kito metalo daiktas nuvalytas, padenkite jį WD-40. Po kelių minučių patrinkite švelnia šluoste, kad metalas imtų blizgėti.

Citrinos sultys

Citrina veikia panašiai kaip actas. Greitam kasdieniam naudojimui, perpjaukite citriną ir ant jos užberkite šiek tiek druskos. Taip galite valyti bet kokį metalinį paviršių ir pašalinti nešvarumus ir purvą. Po to nuvalykite drėgna šluoste. Šis valymo būdas nepadės, esant itin dideliems nešvarumams, bet kaip žalvario valiklis veiks puikiai. Kruopštesniam valymui reikėtų naudoti aukščiau aprašytą sodos ir acto metodą.

Prevencija ir apsauga

Daugelis kasdienio naudojimo daiktų: apkaustai, aksesuarai ar rankenėlės dėl nuolatinio lietimo reikalauja daugiau dėmesio. Tad tinkama pagalvoti apie tokių daiktų apsaugą, padengiant juos apsauginiu sluoksniu.

Dažai

Įprasta metalo apsaugos priemonė yra padengimas dažais. Storesnis dažų sluoksnis tikrai apsaugos metalą nuo korozijos. Visgi, pažeidus dažų sluoksnį, bus atvertas kelias korozijai, kuris galiausiai pažeis metalo išvaizdą.

Tepimo priemonė

Metalus, pavyzdžiui, žalvarį, kurių nesinori slėpti po dažų sluoksniu, galima apsaugoti kitu būdu. WD-40 priemonė yra puikus korozijos inhibitorius. Jis nenusilups ir nenubyrės, kaip dažai. O žalvariniai daiktai atrodys prabangiai. Tiesa, pakartotiniai paviršiaus padengimai visgi bus reikalingi, bet žalvario dirbiniai to verti! WD-40 – žalvario valymas ir jo apsauga.

Ne viskas, kas spindi yra auksas

Naudojant po ranka turimus daiktus namuose kartu su WD-40, namai vėl blizgės, o metaliniai paviršiai ir daiktai bus vėl kaip nauji. Juk švara ir prižiūrėti daiktai kuria namų jaukumą.