Apsaugokite savo automobilį nuo rūdžių – patarimai ir metodai

Automobilio rūdijimo prevencija – tema, kuri turėtų rūpėti kiekvienam transporto priemonės savininkui, nes rūdys ne tik kenkia transporto priemonei, bet ir smarkiai blogina automobilio išvaizdą bei mažina jo pardavimo vertę. Automobilis yra viena dažniausių rūdžių atsiradimo vietų. Šiame straipsnyje jums papasakosime apie veiksmus, kuriuos turite atlikti, kad išvengtumėte automobilio rūdijimo. Jei savo automobilio tinkamai neprižiūrėsite, greitai išvysite rūdžių dėmes – rūdys kenkia transporto priemonės vientisumui ir blogina automobilio išvaizdą.  Jei rūdims leisite įsikeroti, vėliau bus labai sunku jas išnaikinti.

Gali skambėti nuvalkiotai, tačiau ir šiuo atveju daug naudingiau skirti laiko prevencijai, nei vėliau vargti, kai problema jau taps opi. Transporto priemonių savininkams pateikiame keletą patarimų ir gudrybių, kad jų automobiliai nerūdytų. Šie patarimai užkirs kelią net jautriausių automobilio dalių korozijai ir Jūsų automobilis išliks ryškus, blizgantis bei be rūdžių.

Automobilio rūdijimo prevencija ir patarimai

Pateikiame rūdijimo prevencijos patarimus, kurie padės apsaugoti jūsų automobilį nuo rūdžių.

1. Plaukite ir vaškuokite

Jei reguliariai plausite ir vaškuosite savo transporto priemonę, jos rūdijimo tikimybė labai sumažės. Ant automobilio susikaupęs purvas ne tik blogina automobilio išvaizdą, bet ir sulaiko drėgmę, o tai yra viena iš pagrindinių rūdijimo priežasčių. Jei plausite transporto priemonę bent kas porą savaičių išvengsite dulkių ir nešvarumų kaupimosi. Be to, bent kas keturis mėnesius automobilį nuvaškavę geros kokybės automobilio vašku, apsaugosite dažus nuo automobilio dažams kenkiančių teršalų. Tokiu atveju, suprastėjus automobilio būklei, jį lengviau paveiks korozija. Norint išvengti transporto priemonės rūdijimo, svarbu reguliariai ją plauti ir vaškuoti.

 2. Saugokite savo automobilį nuo neigiamo druskos poveikio

Transporto priemonės rūdijimas suintensyvėja, jei gyvenate netoli jūros, taip pat žiemą, kai keliai barstomi druska. Geriausias būdas užkirsti kelią transporto priemonės rūdijimui, kurį sukelia druskos, reguliariai ją valyti, o nuvalius automobilio apačią sutepti atitinkamu tepalu, pavyzdžiui WD-40. Automobilio apačią, taip pat ratlankius reikia valyti kaskart, kai pastebite, kad jie purvini, o žiemomis, kai keliai gausiai barstomi druska, bent kartą per savaitę. Nuvalę druską ir padengę minėtas dalis geru rūdžių prevencijos tepalu, išvengsite automobilio rūdijimo, nes tepalas sukurs barjerą ant transporto priemonės paviršiaus  ir apsaugos nuo drėgmės, kuri yra pagrindinė rūdžių atsiradimo priežastis.

3. Padenkite WD-40 tepalu

Jei nenorite, kad jūsų automobilis imtų rūdyti, ir norite būti ramūs dėl savo automobilio būklės visus metus, turite jį padengti rūdžių prevencijos tepalu. Rūdžių prevencijos srityje niekas nepralenks WD-40 tepalo. Šis tepalas padės išlaikyti metalinius paviršius sausus; tai pagrindinė prevencinė priemonė, padėsianti išvengti transporto priemonės rūdijimo. WD-40 būdingos visos savybės, būtinos nuo korozijos saugančiam tepalui.

Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, prieš naudodami WD-40, gerai nuplaukite ir nuvalykite automobilį. Priemone išpurkškite ne tik kėbulą, bet ir kruopščiai nupurkškite automobilio apačią, nes ši labiau linkusi rūdyti. Naudodami WD-40, išvengsite automobilio rūdijimo ir nereikės svarstyti, kaip atsikratyti rūdžių.

4. Venkite įdaužų, įpjovų ir įbrėžimų

Šiomis dienomis, kai stovėjimo vietų trūkumo klausimas itin aktualus, stovėjimo aikštelių išdėstymas dažnai yra toks, kad vairuotojai priversti savo automobilius statyti daug arčiau vienas kito, nei bet kada anksčiau. Tai padidina automobilio apgadinimo ir subraižymo riziką –  darinėjant dureles tiesiog netyčia galite kliudyti ir įbrėžti šalia stovintį automobilį. Įbrėžimai taip pat gali atsirasti, kai šalia automobilį pasistatęs vairuotojas ar keleiviai, rakindami automobilį, savo daiktus pasideda ant jūsų automobilio dangčio, stogo ar bagažinės. Įdaužos ir įpjovos taip pat gali atsirasti dėl smulkių akmenukų, kurie pakliuvę po automobilio ratais gali atsitrenkti į jūsų automobilį ir jį pažeisti. Svarbu žinoti priežastis, sukeliančias šias problemas ir stengtis kuo labiau jų vengti. Dėl šių įdaužų, įpjovų ir įbrėžimų užsilaiko  drėgmė, kuri sukelia transporto priemonės rūdijimą.

5. Atlikite prevencinius darbus ir reguliariai tikrinkite automobilį

Jei norite, kad automobilis nerūdytų, turėsite atlikti prevencinius veiksmus. Jei planuojate kurį laiką nesinaudoti automobiliu, nuplaukite jį ir apipurkškite WD-40. Venkite važiuoti pernelyg arti kitų transporto priemonių, kad išvengtumėte į automobilį pataikiusių smulkių akmenukų sukeltų įbrėžimų. Be to, jei tik galite, laikykite savo automobilį uždengtą automobilio uždangalu.

Kad išvengtumėte rūdžių atsiradimo, taip pat svarbu nuolat tikrinti ir apžiūrėti savo automobilį. Apžiūrėkite, ar nėra rūdžių ant automobilio kėbulo ir patikrinkite, ar nėra kurioje nors vietoje atsilupę ar pažeisti automobilio dažai – tokie pažeidimai paskatins rūdžių atsiradimą. Ypač atidžiai apžiūrėkite šias tris automobilio dalis: bagažinės ir variklio sritį, automobilio išorę ir važiuoklę.

Automobiliai linkę rūdyti, jei tinkamai neprižiūrėsite, rūdys atsiras, jums net nepastebint. Svarbu nepamiršti atlikti anksčiau išvardytus prevencinius veiksmus ir laikytis nurodytų koroziją stabdančių priemonių. Pastaruosius 60 metų pasaulis naudoja WD-40 tepalą, siekdami apsaugoti savo automobilius nuo rūdžių. Tai idealus rūdžių prevencijos tepalas, kurį lengva naudoti. Ši priemonė užtikrina puikią apsaugą nuo rūdžių. Panaudoję WD-40 mažiausiai pusmetį, galėsite pamiršti rūdis ant savo automobilio.

Automobilio rūdijimo prevencija.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia:

https://wd40.lt/produktai/