Ar jums atsibodo susikaupę tepalai ir purvas ant jūsų variklio? Jei taip – nesijaudinkite, šią bėdą galite išspręsti pasitelkę vos kelis paprastus žingsnius. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip nuvalyti tepaluotą variklį:

Kaip nuvalyti tepaluotą variklį

Ar jūsų variklis tepaluotas? Jei taip, turėtumėte kažką dėl to daryti. Tiesa ta, kad jums tikrai nereikia turėti šalia savęs profesionalo, kuris viskuo pasirūpintų. Viską galite padaryti patys! Atsižvelgiant į rinkoje teikiamus pasiūlymus, šiais laikais galima drąsiai teigti, kad dienos, kai norint nuvalyti susikaupusį purvą ir tepalus nuo variklio reikėdavo iš peties paplušėti – jau praeitis. Naudodamiesi keliais naudingais patarimais, galite nuvalyti tepaluotą variklį, atlikdami šiuos paprastus veiksmus:

Variklio paruošimas valymui

Prieš valant variklį  pirmiausia svarbu jį tinkamai tam paruošti. Tikriausiai galvojate: o kaip tai padaryti? Na, viskas paprasta! Jei nežinote kaip tai padaryti, skaitykite tolimesnius nurodymus:

Pašalinkite visas šiukšles

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, yra pašalinti visas šiukšles, kurių gali būti  ant variklio. Tai reiškia, kad viskas, ko neturėtų būti turi būti pašalinta:  žolė, šakelės, lapai, popierius ir kiti panašius dalykai, nes jie gali sukelti problemų, ypač varikliui veikiant ilgą laiką.

Apsaugokite tai, kas turi būti apsaugota

Akivaizdu, kad valant variklį bus naudojamas vanduo, tiesa? Bloga žinia ta, kad vanduo gali sugadinti elektrines dalis ir sudeginti saugiklius. Tačiau yra būdas to išvengti: išimkite akumuliatorių ir jį atskirai išvalykite lauke. Norėdami tai padaryti, turėsite atjungti abu akumuliatoriaus gnybtus. Vėliau apdenkite visus neapsaugotus laidus ir kitas dalis. Norėdami tai padaryti, uždenkite plevele tokias dalis kaip, uždegimo žvakės, laidai ir skirstytuvo dangtelis. Tą patį padarykite ir su palaidais laidais, nes tik taip minėtas dalis galėsite apsaugoti nuo vandens.

Užveskite variklį

Paprastai kaitinant tepalus jie lengviau nusivalo, o ar yra geresnis būdas juos pakaitinti nei paprasčiausiai užvesti variklį? Jei variklis veiks maždaug penkias minutes, tai padės lengviau pašalinti bet kokius esančius tepalus ir nešvarumus!

Variklio valymas

Paruošus variklį valymui, laikas imtis darbo. Štai ką turite padaryti, kad jūsų automobilio variklis būtų išvalytas kaip įmanoma geriau:

Naudokite tepalų pašalinimo priemonę, kad pašalintumėte esantį tepalą ir purvą

Pagaliau atėjo laikas atsikratyti visų tepalų nuo variklio. Norint tai padaryti, jums reikės nuriebalintojo. Nors rinkoje yra daugybė įvairių firmų nuriebalintojų, mes rekomenduojame „WD-40 Specialist Degreaser“. Šis greito veikimo tirpiklio pagrindu pagamintas riebalų šalinimo preparatas gali efektyviai pašalinti tepalus ir nešvarumus nuo jūsų variklio nepalikdamas likučių. Rūpinimasis jūsų varikliu padės ilgiau tarnauti ir sklandžiai veikti. Purškiant nuriebalinanoją svarbu, kad jo nepatektų ant dažytų komponentų, nes nuo jūsų automobilio paviršiaus gali nusivalyti dažai. Be to, naudodami bet kokį gaminį ant variklio paviršiaus visada laikykitės gamintojo nurodymų.

„WD-40 Specialist Degreaser“ riebalų šalinimo priemonė nuvalo nešvarumus ir tepalus esančius ant variklio. Kuo nešvaresnis variklis, tuo ilgiau laiko prireiks kol suveiks WD-40. Paprastai, norint gauti rezultatą kurio tikimasi, prieš nuvalant variklį priemonė ant jūsų variklio paviršiaus turi pabūti maždaug 3–5 minutes (atsižvelgiant į variklio būklę). Kalbant apie šveitimą norint nuvalyti susikaupusį purvą jums prireiks šepečio su šereliais. Atsižvelgiant į nuriebalintojo kokybę, galima drąsiai teigti, kad jums nereikės sunkiai dirbti norint pašalinti nešvarumus, tačiau prieš tęsiant darbą nepamirškite, kad turite dėvėti akių apsaugą. Vėliau variklį nuplaukite vandeniu. Vis dėlto, nepamirškite įsitikinti ar gerai uždengėte visas elektrines dalis plėvele.

Nuplaukite automobilį

Jeigu jau pasiryžote nuplauti savo variklį, kodėl tuo pačiu nenuplovus ir pačio automobilio? Jei nuplausite automobilį iškart po nuriebalinimo priemonės naudojimo, užtikrinsite, kad priemonė, kuri galėjo patekti ant jūsų automobilio nudažytų dalių, bus nedelsiant nuplauta, kol dar nespėjo padaryti realios žalos. Nuplovus automobilį jis bus toks pat švarus kaip ir jo variklis!

Darbo pabaiga

Nuvalius tepalą nuo variklio, rekomenduojama nuvalyti ir kitas atskiras dalis. Jūsų automobilis veiks tiek ilgai, kiek jūs jį prižiūrėsite, tačiau visada laikykitės gamintojo nurodymų.

Variklio valymas ne visiems gali pasirodyti paprasta užduotis, todėl jei to tikrai negalite atlikti patys tiesiog susisiekite su profesionalu!

https://www.youtube.com/watch?v=gWCYpuqIHAE