Kaip valyti sodo įrankius, kad jie išliktų geros būklės? Juos tereikia reguliariai valyti, norėdami tą padaryti lengvai,  naudokite „WD-40“.

Kaip valyti sodo įrankius?

Sodo įrankius reikia valyti reguliariai, geriausia – po kiekvieno naudojimo. Ypač kruopščiai juos išvalyti reikia po intensyvaus naudojimo vasarą, kai juos padedame žiemai. Sodo darbus nudirbame žymiai geriau ir efektyviau naudodami švarius įrankius, bet to švarū įrankiai tarnauja ilgiau. Tik kyla klausimas, kuriuos įrankius reikia valyti? Atsakymas paprastas. Bet kuriam įrankiui, turinčiam sraigtų, veržlių, varžtų, grandinių ir (arba) ašmenų, reikalingas reguliarus valymas. Tai gali būti tokie įrankiai kaip gyvatvorių žirklės, cilindrinės vejapjovės, sekatoriai, kirviai ir daugelis kitų įrankių.

Čia pateikiame keletą paprastų žingsnių, kuriais galite pasinaudoti norėdami išvalyti savo sodo įrankius, kad jie jums veiksmingai tarnautų kuo ilgiau.

”Apsiginkluokite”

Štai įrankiai, kurių jums prireiks, kad išvalytumėte savo sodo įrankius.

Valymo priemonės: Laistymo žarna, ploviklis, kempinė, purkštuvas, seni skudurai ir senas rankšluostis.

Valymo įrankiai: Šepetėlis šveitimui, plieno šveistukas, vielinis šepetys, vidutinio grūdėtumo švitrinis popierius.

Tepalas: Jums prireiks tepalo, kad apsaugotumėte išvalytus įrankius nuo drėgmės, rūdžių ir korozijos

Apsaugos priemonės: akių apsauga, pirštinės ir nuo dulkių apsauganti kaukė

1 žingsnis – Nuvalykite įrankius

Pirmasis žingsnis valant sodo įrankius – atsikratyti viso ant jų susikaupusio purvo. Dėl ant sodo įrankių likusių sakų ir purvo gali imti dygti piktžolės. Purvas taip pat traukia drėgmę ir ją sulaiko, o tai sudaro sąlygas greičiau plisti rūdims. Jei jūsų sodo įrankiai turi nuimamų detalių, prieš valydami pirmiausia juos išardykite. Vieliniu šepečiu nuo visų metalinių paviršių nuvalykite purvą ir rūdis. Įsisenėjusioms rūdims pašalinti galite panaudoti plieno šveistuką. Jei turite didelių įrankių, jiems taip pat galite panaudoti vidutinio grūdėtumo švitrinį popierių. Taip pat kruopščiai išdžiovinkite visus įrankius, kad juose nesikauptų drėgmė.

2 žingsnis – Naudokite šlifavimo įrankius

Antrasis žingsnis – vidutinio grūdėtumo švitriniu popieriumi nušlifuoti visas medines rankenas. Tai padės nuo įrankio pašalinti medžio atplaišas ir pagerinti nusidėvėjusią įrankių išvaizdą. Švitriniu popieriumi taip pat galite pašalinti plyšiuose ir ant paviršių užsilikusias rūdis. Tokiu būdu taip pat švelniai nupoliruosite metalą. Užbaigę nušluostykite įrankius, kad pašalintumėte ant jų po šlifavimo likusias metalo ar medžio dulkes.

3 žingsnis – Pagaląskite sekatorius

Kai baigsite valyti nuo įrankių purvą ir rūdis, kitas žingsnis – juos pagaląsti. Galąsdami pasistenkite kiek įmanoma labiau išlaikyti esamą ašmenų kampą ir nuožulnumą. Jei sode turite sekatorių, norėdami, kad kirpimo ašmenys būtų aštrūs, galite naudoti galąstuvą. Nuožulniąją ašmenų briauną braukite į galąstuvą, o aštriąją briauną lenktu judesiu braukite galąstuvo link. Pirmiausia turėtumėte pašalinti atplaišas nuo plokščių paviršių, ir tik tuomet galąsti nuožulniąją ašmenų dalį.

Kad įrankiai jums tarnautų ilgai, svarbu kiekvieno sezono pabaigoje juos pagaląsti.

4 žingsnis – Pagaląskite likusius įrankius

Pagalandę sekatorius, galąskite kitus įrankius. Vidutinio ar smulkaus grūdėtumo švitriniu popieriumi galąskite šakų sekatorius, žirkles, kastuvus, kauptukus ir semtuvus. Po švitrinio popieriaus taip pat naudokite vientiso ruošinio frezuotą buką dildę. Dildę visuomet braukite nuo savęs. Galąsdami ašmenis nenaudokite alyvos, kad dildės dantukai neužsiterštų metalo drožlėmis.

5 žingsnis – Sutepkite įrankius

Tai – pats svarbiausias žingsnis valant sodo įrankius ir saugant juos nuo drėgmės, rūdžių ir korozijos. Geriausia priemonė sodo įrankiams sutepti – tai universali priemonė „WD-40 Multi-Use-Product“. Naudodami šį tepalą prailginsite savo sodo įrankių tarnavimo laiką ir kaskart užtikrinsite jų efektyvumą. Šios priemonės pagalba sodo įrankiai išlieka apsaugoti nuo rūdžių ir korozijos ištisus metus.

Prevencinė priežiūra

Dabar, kai jau baigėte valyti savo sodo įrankius ir jie atrodo kaip nauji, kas mėnesį skirkite šiek tiek laiko, kad juos tokius ir išlaikytumėte. Pateikiame keletą patarimų, kaip prižiūrėti sodo įrankius, kad jie dar ilgai išliktų veiksmingi.

  • Naudodami laistymo žarną, nuskalaukite purvą kaskart pasinaudoję sodo įrankiais. Prie įrankių prilipusi drėgna žemė yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių sodo įrankiai ima rūdyti.
  • Įsisenėjusią žemę greitai pašalinsite šepetėliu. Dervai ir sakams pašalinti taip pat galite naudoti dažų skiediklį.
  • Rankšluosčiu ar skudurėliu nusausinkite įrankius prieš juos padėdami į sandėlį. Taip pat galite juos palikti nudžiūti saulėje.
  • Užuot pastatę įrankius, juos pakabinkite.
  • Periodiškai patepkite įrankių paviršių tokiais tepalais kaip universali priemonė „WD-40 Multi-Use-Product“, kad apsaugotumėte juos nuo rūdžių ir korozijos.

Sodo įrankius reikėtų valyti kaskart jais pasinaudojus, tačiau jei nerandate laiko tą daryti kasdien, pasirūpinkite, kad jie būtų valomi bent kas kelias savaites. Taip ant jų nesikaups dulkės ir drėgmė, dėl kurių atsiranda korozija ir rūdys. Jūsų sodo įrankiai tarnaus ilgiau, jei reguliariai juos valysite. Vis dėlto norint, kad jie tarnautų ilgai, vien valymo nepakanka. Pasirūpinkite, kad sodo įrankiai taip pat būtų sutepti, taip apsaugant juos nuo aplinkos veiksnių, skatinančių susidėvėjimą ir koroziją. Taip pat turėkite omenyje, kad išvalę sodo įrankius juos turėtumėte laikyti sausoje vietoje, kurioje nesikaupia drėgmė. Atlikę visus šiuos žingsnius galėsite džiaugtis ilgai tarnaujančiais įrankiais ir juos naudoti ilgus metus. O geriausia tai, kad dirbti sode su švariais įrankiais bus dar maloniau. Tad linkime smagios sodininkystės.

Daugiau informacijos apie WD-40 produktus galite rasti čia: https://wd40.lt/produktai/